Кошик
Немає відгуків, додати
+380 (67) 631-37-78
+380 (66) 129-33-57
Філософська, 84, Дніпро, Україна
vatagro.com.ua

🌻 Соняшник - технологія вирощування

🌻 Соняшник - технологія вирощування

Саме через його популярність існує цілих три системи вирощування соняшника:
☝ Класична;
☝ Клиарфил;
☝ ЕкспресСан.

Технологія певним чином впливає на терміни посіву, альо тієї факт, що соняшник 🌻 - пізня ярова культура, ніхто не відміняв.

Що нам дає це знання?

☝ Передусім розуміння необхідних умов. Грунт має бути прогрітий до 10 - 12 🌡 Цельсію на глибині закладення насіння. Ті наскільки добре прогрітий грунт впливатиме на швидкість ростових процесів культури, а від швидкості розвитку соняшнику 🌻 - безпосередньо залежить можливість враження його збудниками хвороб і шкідниками.

Також, необхідно згадати про дослідження, що проводяться поблизу господарств і дослідницькими установами, де досліджувалася врожайність соняшнику 🌻 залежно від термінів посіву. Усі вони задають один вектор: пізніше сієш - маєш велику врожайність. Так, залежно від регіону це різні календарні терміни. Наприклад, я практикую в Першотравневого районі Миколаївської області. Тут грунт може прогрітися до 10 -12🌡 вже на початку квітня. Вісь ти прийшов на полі, вставивши ґрунтового термометра в землю і вдивляєшся в прекрасний весняний пейзаж. Через хвилину вимірювальний пристрій показує 9-11 🌡 - відразу вважаєш - ПОРА! А потім 21 квітня випадає сніг 🌨 і мінус 2 🌡, як було в 2017. Закрадається думка - НАВІЩО я так рано посіяв?

Тож на що ж потрібно орієнтуватися при посіві соняшнику?

Є три основні параметри:
☝ Температура на глибині закладення;
☝ Зміст вологи;
☝ Оптимальні календарні терміни.

Є ще одна цікава ситуація в посіві соняшнику. Коли натхненні сусідським посівом, фермери починають класти соняшник в холодний і вологий грунт, використовуючи класичну технологію. Парадоксальність технології в тому, що грунтовий гербіцид тримає 3 - 4 тижні у кращому разі, а висіяні в холодний грунт насіння також сходитиме 15 - 20 днів. Тобто захисна дія грунтового гербіциду не 3 тижні, а один. І бур'яни починають сходити разом з соняшником 🌻. Так, при використанні технології Клиарфилд або ЕкспресСан цей недолік стає неактуальним. Але потрібно пам " ятати про повільно вегетуючі, ніжні сходи, за низьких температур 🌡, більше часу знаходяться у контакті з патогенами, які охоче поласують молоденькими рослинами. А це також спричиняє за собою зниження потенціалу соняшнику.

Тому сійте соняшник вчасно! І нехай прибуде з Вами урожай 🙌

Інші статті
Контакти
+380 (67) 631-37-78
Наталя менеджер з продажу
+380 (66) 129-33-57
Філософська, 84, Дніпро, Україна
ТОВ "ВАТ-агро"
+380979844879
Наталя "ВАТ-агро"
  • Emailivannadem@ua.fm

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner